Krymská 238/18, 101 00 Praha
e-mail: obchod@casone.cz

Filtrace dešťové vody
FDV - SKID MEDIUM

Dešťová voda je cenný zdroj vody. Voda ve formě kapek je relativně čistá, ale kontaktem se střechou, svody a následně retenční/akumulační nádrží na sebe váže mnoho nečistot, které je třeba odfiltrovat.

Systémy nádrž + čerpadlo si může dovolit uživatel v rodinném domě, který si zanesené sítko případně prokapávající toaletu snadno sám vyčistí, ale v případě systémů s desítkami WC je nasnadě vodu správně filtrovat a ošetřit proti virům a bakteriím, které způsobují povlak a samozřejmě i mnohé nebezpečné nemoci. Proto je důležité odfiltrovat jemné nečistoty a zákal a vodu ošetřit pomocí UV zářiče.

FDV SKID Medium je konstrukční celek pro filtraci dešťové vody ze střech bez zelených prvků (dešťová vody neobsahuje huminové látky). Celek se skládá z poloautomatického sítového filtru, rukávového filtru pro odstranění jemných nečistot a UV výbojky pro hygienizace vody. SKID znamená, že úpravna je Plug&Play, tedy připravena na připojení vstupního potrubí, výtlačného potrubí, odpadu a přívodního kabelu s elektřinou.

SKID MEDIUM
FDV SKID MEDIUM schema

Technický popis

První je zařazen sítový filtr pro filtraci hrubých nečistot se sítem standardně 120 μm (volitelně 53-400 μm) a automatickým odsáváním síta (při proplachu dojde k přerušení filtrace vody na 10 sekund), které minimalizuje obsluhu. Automatickým vyhodnocením zanesení filtru pomocí diference tlaku dojde k otevření odkalovacího ventilu a aktivaci patentovaného ostřiku, který čistí filtrační síto bez potřeby rozebrání filtru.

Druhý je zařazen rukávový filtr pro filtraci jemných nečistot. Rukávový filtr šetří potřebnou dešťovou vodu, protože nespotřebovává vodu na svůj proplach a dle zanesení se mění filtrační sáček/pytel/rukáv. Jemnost filtrace lze měnit dle místních podmínek a potřeb (1-200 μm). Tím docílíme efektivní filtrace s maximální úsporou dešťové vody. Hygienizace je zajištěna UV-C zářením. Životnost lampy je 9000 hodin. UV jednotka má řídící systém s hlášením poruchy a LCD displejem pro snadnou obsluhu a přehledný provoz.

SKID MEDIUM lze použít pro přímý výtlak dešťové vody do spotřeby či se dá zařadit mezi nádrže dešťové vody a zásobní nádrž upravené vody, dle místních podmínek a potřeb zákazníka. Celý systém může být volitelně řízen místní MaR či řídící jednotkou CASONE dle požadavků zákazníka.

Technické specifikace​

Základní data
Oblast použití Automatický sítový filtr s přerušením filtrace při proplachu spolu  s manuálním rukávovým filtrem a hygienizací pomocí UV pro  filtraci dešťové vody ze střech bez zelených prvků (dešťová voda  neobsahuje huminové látky).
Minimální prostorové nároky (zahrnuje manipulační prostor) 1,2 m2
Příkon SKIDU (nezahrnuje  příkon čerpadel) 100 W
Maximální teplota v místnosti 35 °C
Minimální teplota v místnosti 5 °C
Váha zavodněného systému 250 kg
Jemnost filtrace Až 1 µm (doporučená filtrace 25 µm)
Průtok vody 5 m3/h
Maximální pracovní tlak 10 bar
Připojení vstup/výstup (volitelně) 1” – 5/4” – 6/4”
Připojení odpad DN75 či DN110
Výsledná jakost vody ČSN EN 16941-1 (756781)
Materiály
Sítový filtr Nerezová ocel AISI 304 či 316
Rukávový filtr Nerezová ocel AISI 304 či 316
UV jednotka Nerezová ocel AISI 304 či 316
Těsnění EPDM
Nosný rám Uhlíková ocel ošetřena práškovým lakováním